Naša ideja vodilja u projektima:

Što čujem – zaboravim.

Što vidim – toga se sjećam.

Što radim – razumijem.

KAKO SMANJITI OTPAD OD HRANE (2020./2021.)

Trajanje projekta: 1 nastavna godina (rujan 2020. - lipanj 2021.)
Nositelji aktivnosti:
     Sanja Fabac, prof., biologija
     Matea Zubčić, prof., informatika

Ciljevi aktivnosti: . Kod učenika osvijestiti utjecaj svakodnevnih navika na održivi razvoj, tako da analizira antropogeni utjecaj na ravnotežu u prirodi i povezuje porast ljudske populacije s održivim razvojem;  Poboljšati vlastitu ekološku svijest i ekološku svijest svoje bliže okoline, tako da analizira osobnu odgovornost u održavanju uravnoteženog stanja u prirodi i predlaže promjene na lokalnoj razini usmjerene prema održivome razvoju.

Namjena aktivnosti: razvijati suradničke odnose, kolegijalnost, toleranciju, interdisciplinarno učenje kroz odgoj i obrazovanje o okolišu,  odgojno djelovanje u formiranju stavova učenika.

Način realizacije: učenici će primjenjivati znanstvenu metodologiju kroz zdravi život i odnos prema okolišu, analizirati svoja ponašanja te zaključiti kako svojim ponašanjem utječu na održivi razvoj.

Ciljana skupina: učenici od 1. do 4. razreda.

Škole partneri u projektu: Gimnazija Vladimira Nazora, Zadar,  Medicinska škola Karlovac,  Srednja škola Prelog,  Gimnazija Dr. Ivana Kranjčeva, Đurđevac,  Ekonomsko-turistička škola Karlovac

Aktivnosti i rezultati projekta objavljeni su na platformi eTwinning: https://twinspace.etwinning.net/125880/home

OTAPAM LI LEDENJAKE (2020./2021.)
+++

Trajanje projekta: 1 nastavna godina (rujan 2020. - lipanj 2021.)
Nositelji aktivnosti:
     Sanja Fabac, prof., biologija
     Amalija Colić, prof., matematika
     Korana Marušić, prof., kemija
     Matea Zubčić, prof., informatika

Ciljevi aktivnosti: utvrditi i proširiti osnovna znanja iz ekologije, pravilno razumijevanje uzročno-posljedične veze čovjekovog djelovanja na okoliš, njegovati  odgovorni odnos prema prirodi, razvijati učenikove sklonosti prema znanstvenome pristupu.

Način realizacije: učenici će primjenjivati znanstvenu metodologiju kroz zdravi život i odnos prema okolišu, analizirati svoja ponašanja te zaključiti kako svojim ponašanjem utječu na održivi razvoj.

Ciljana skupina: učenici 1. i 3. razreda.

Škole partneri u projektu: Gimnazija dr. Mate Ujevića , Imotski,  Gimnazija Gospić,  Gimnazija Vladimira Nazora, Zadar, Gimnazija Franje Petrića, Zadar, Srednja škola Lovre Montija Knin.

Aktivnosti i rezultati projekta objavljeni su na platformi eTwinning:  https://twinspace.etwinning.net/125556/home

SEMEP

Ovdje pogledajte

POVIJEST NAŠEG SUDJELOVANJA

Pogledajte video uratke sa ljetnih škola:

2018.

2017.  PROGRAM

2016.

2015.

2014.

2011. - dijalekti

OTISAK SRCA

Klikom na lijevu sliku otvara se

video uradak naše učenice

Lucije Plantak  "I to je život!"

Sve o ovom projektu možete pročitati OVDJE.

NATJECANJA 2021.

Poštovani maturanti,

1. prosinca 2020. započinju prijave ispita državne mature za ljetni rok školske godine 2020./2021. i traju do 15. veljače 2021. godine do 12.00 sati. Detaljne upute nalaze se u priloženim dokumentima.

Ispitna koordinatorica:

Janja Pedić