ə
Datum objave: 16. listopada 2024.
Preventivni program

Europski dan borbe protiv trgovanja ljudima

Povodom obilježavanja Europskog dana borbe protiv trgovanja ljudima koji se obilježava 18. listopada, učenici četvrtih razreda naše škole sudjelovali su edukativnom predavanju s ciljem osvještavanja rizika kojem su izložene mlade osobe, a koje su učestalo i žrtve kaznenih i prekršajnih djela. U okviru predavanja policijski službenici za prevenciju Ureda načelnika PU zadarske educirali su učenike o obilježjima kaznenog djela trgovanja ljudima, rizicima kojima su izloženi, važnosti prevencije, odnosno važnosti samozaštitnog ponašanja svakog pojedinca te važnosti dojave policiji svakog sumnjivog ponašanja koje se može dovesti u vezu s ovim kaznenim djelom. Predavanja su dio kampanje “Dvije djevojčice” i akcije “Zajedno” u kojima aktivno sudjeluju djelatnici Ministarstva unutarnjih poslova. Voditeljica Odjela za podršku žrtvama i svjedocima Dragana Marina, primjerima iz prakse, predočila je učenicima što znači biti žrtva kaznenog djela, gdje se ista prijavljuju, kako izgleda svjedočenje na sudu te koja prava imaju kao maloljetne žrtve, a koje kao punoljetne žrtve kaznenih djela.

Zahvaljujemo predavačicama na zanimljivim i korisnim predavanjima i veselimo se budućoj suradnji.

Suradnja