ə

Zadarska kulturna baština

Cilj projekta promovirati je zadarsku kulturnu i povijesnu baštinu i predstaviti Zadar kao važno povijesno kulturno, političko i umjetničko središte. Na vizurama grada Zadra vidljive su prepoznatljive, uglavnom sakralne građevine koje imaju ne samo umjetničku vrijednost nego se vežu i za bitne povijesne događaje i značajne osobe. O svakom spomeniku povijesne baštine napisan je tekst temeljen na rezultatima istraživanja, fotografijama su istaknute specifičnosti, a videouratcima dobiva se potpuniji uvid u zadarsku baštinu. Rezultati istraživanja predstavljaju se na plakatima i tiskanim brošurama. Radeći na ovom projektu, učenici povezuju zadarsku kulturnu baštinu s povijesnim događajima, a rezultate svojih istraživanja prezentiraju postavljenjem izložbi i tiskanjem brošura na hrvatskom i više jezika EU koje bi zadarske učenike i širu javnost upoznale sa značajem Zadra u povijesti.

Više o projektu potražite na poveznici: poveznica