Državna prvakinja iz biologije

Autor: Rade Šimičević, 24. 4. 2016.

Naša maturantica Ana Matešković vratila se iz Đurđevca sa Državnog natjecanja iz biologije s diplomom za osvojeno prvo mjesto. Na pisanom testu osvojila je 48 od 50 mogućih bodova, što je izvanredan uspjeh buduće molekularne biologinje.

Pametna, vrijedna, ambiciozna, avanturističkog duha, odlučna i odvažna, Ana sigurno kroči stazama uspjeha. S jedne strane je zaigrana u nekom svom svijetu koji se bazira na prirodi, osobito na biljkama i životinjama, a opet fokusirana na bitno i vrijedno za svoju budućnost.

Čestitamo njoj i njezinoj mentorici Sanji Fabac, profesorici biologije na ovom iznimnom uspjehu.