SUSRET MATURANATA

Autor: Martina Radaš, 3. 4. 2017.

U subotu, 01. travnja 2017. održan je 18. međubiskupijski susret maturanata Zadarske i Splitsko-makarske nadbiskupije, te Šibenske i Drubrovačke biskupije. Na tome susretu sudjelovalo je 20  naših maturanata u pratnji profesora vjeronauka Jelene  Mičić  i Ivana Kapovića.

Fotogalerija

Sedam autobusa iz Zadarske nadbiskupije krenulo je u subotu ujutro s kolodvora prema Hercegovini.  U Ljubuškom smo imali prilike vidjeti najstariji muzej tog područja te poznatu Humačku ploču koja je pisana glagoljicom i hrvatskom bosančicom, odnosno ćirilicom. Misno slavlje započelo je u 10:30 sati, a na njemu su prisustvovali svi maturanti. Neprocjenjiv je osjećaj vidjeti ih oko 2000 na okupu u zajedničkoj molitvi.  Nakon toga zaputili smo se u Mostar, gdje smo imali priliku vidjeti Stari grad s njegovom najvećom atrakcijom, Starim mostom koji je danas pod zaštitom UNESCO-a. Nakon  4  sata slobodnog vremena za uživanje u čarima Mostara, zaputili smo se u Međugorje kako bismo u potpunosti objedinili naše putovanje. I tamo smo imali slobodno vrijeme koje su neki iskoristili kako bi posjetili brdo ukazanja, pomolili se i zahvalili Bogu na današnjem danu, dok su ostali kupovali suvenire i okrijepili se u nekom od mnogobrojnih restorana i kafića. Na povratku kući atmosfera je bila fenomenalna, pjevalo se i veselilo. Osim vremena koje je bilo sunčano s temperaturama koje su podsjećale na ljeto, i naše raspoloženje je bilo opušteno i zabavno. Budućim generacijama poručujem da svakako idu na ovakve susrete bez straha da će biti dosadno jer nama je bilo upravo suprotno, sadržajno i aktivno! Nazor je velik, pa neka to i pokaže.  (M. Radaš, 4.f)