Prezentacija ekoloških aktivnosti

Danas su učenice prvih razreda predstavile aktivnosti ekološke grupe naše škole na sajmu ustanova i udruga  akcije „Daj ruku za čiste Jazine“. Na ovoj akciji sudjelujemo drugu godinu, a organizira je Ronilački klub Sv. Roko iz Bibinja. Na posebno postavljenom štandu na mostu bile su izložene zahvalnice s brojnih akcija u kojima smo sudjelovali, a na  poster-stalku su bile fotografije koje prikazuju te aktivnosti. Učenice su odgovarale na brojna pitanja zainteresiranih građana o našim ekološkim aktivnostima, promovirajući tako našu školu.

Navele su tako da u školi angažiramo mlade tako da percipiraju okoliš i ekološke probleme, obilježavamo važne datume, sudjelujemo u brojnim eko-akcijama, sudjelujemo na ekološkoj ljetnoj školi SEMEP-a već 9 godina, razvijamo ekološku svijest od 1.razreda, ostvarujemo suradnju škole s lokalnom zajednicom, uređujemo školski okoliš, brinemo o čistoći mora i ugroženosti morskih vrsta, izrađujemo i prezentiramo istraživačke radove i osvješćujemo učenike o održivom razvoju.

objavio: Sanja Fabac   datum: 10. 6. 2017.

« Kolovoz 2017 »