Još jedna pressica Prirodoslovne lepeze

28. travnja 2016. u Srednjoj školi Pavla Rittera Vitezovića u Senju održana je press – konferencija u povodu održavanja Proljetne škole matematike i fizike, na kojoj su sudjelovali i naši učenici i profesori.

Ravnateljica Srednje škole Pavla Rittera Vitezovića, gospođa Danijela Vukelić, pozdravila je prisutne uzvanike konferencije među kojima su bili i gradonačelnik grada Senja, gospodin Darko Nekić, predstavnici lokalnih medija te predstavnici partnerskih institucija.
Nazočnima se obratio i profesor Nenad Polondak, ravnatelj Gornjogradske gimnazije iz Zagreba koja je i nositelj projekta, a program Proljetne škole i predstojeće aktivnosti predstavila je voditeljica projekta, profesorica Magdalena Radočaj, nastavnica matematike u Gornjogradskoj gimnaziji.
Proljetna škola matematike i fizike trajala je tjedan dana u periodu između 24.-30. travnja 2016., a osnovni cilj je bio da učenici steknu nova i primjenjiva znanja iz matematike i fizike putem organiziranih malih istraživačkih projekata, radionica, predavanja i primjenom informacijske tehnologije. Drugi cilj bio je uvidjeti postoji li prostora za poboljšanjem novih kurikuluma iz fakultativne nastave matematike i fizike koji se zajedno s ostalim STEM predmetima razvijaju u sklopu projekta. Na Proljetnoj školi sudjelovala su ukupno 24 učenika i 6 nastavnika iz tri partnerske škole – Srednje škole Pavla Rittera Vitezovića, Gornjogradske gimnazije iz Zagreba te Gimnazije Vladimira Nazora iz Zadra.

objavio: Administrator   datum: 4. 5. 2016.

NATJECANJA 2019.

« Kolovoz 2019 »